RBM, RØM, DKCH, Kultamarja av Vintervidda (Marja)

                                     

     

KULTAMARJA av VINTERVIDDA (Marja), DK19083/2016   (NO51183/16)
Født: 19-08-2016.  Øjenlysning: UA
.  HD: B AAD: 00
PRCD form af PRA:  FRI (blodprøve)
Pompes: Gentestet
FRI (og begge forældre er FRI)
Patella: God

Opdrætter: Kennel Vintervidda, Norge.
Ejer: Kennel Kello, Tove Pedersen, Mollerup.
 
C.I.B NORD RO FI UCH EUW-15 NORDJV-10
NV-11'12 NORDV 11'12 KBHV-12 EUW-12 DKV-12
DAG0LAS QULTAPOJU
(MAX)
FI19356/10
HD: A, PRA: B
AEGIRSSON DUNCAN MAC LEOD
FI36854/09
HD: B
INT FR D NL B PL LUX CH
UKALOUK DES CHEVALOUPSGREG,
LOF426,
HD: ?
INT FR LUXH CH
RAHKKASAN BILJA, FIN43761/04, HD: ?
FI UCH DAGOLAS HALTIATAR
FIN59044/07
HD: A
INT FI UCH FINV-07-09
LUMITURPA EPPU,
FIN28693/05, HD: A
FIN UCH
DAGOLAS BALLERO,
FIN47780/05, HD: A
PI'ILLO AV VINTERVIDDA
NO43705/14
HD: B, PRA: A
NORD UCH CZ SL UCH SEJV-13 WW-15 AUBDSG-15
LAPINLUMON ILO
SE58131/2012
HD: C
DK CH DKV-09
LAPINLUMON ELÄMÄNILO, DK16147/2008, HD: B
JWW-10 DK UCH  LAPINLUMON MUSTIKKA, SE57971/2012
HD: C
STAALON BELINDA
FI25402/10
HD: A
 
STAALON KILROY,
FIN30650/02, HD: B

POMPPARINNIITYN UNIKUVA, FIN43552/07, HD: A
 
Se resultater fra opdrætsklasse
 
Udstillet i Klub Dato Klasse Resultat Dommer Kritik
Vissenbjerg SPK 01-12-2018 Champ klasse      
Herning DKK 04-11-2018 Champion kl Exc.ChK Plac.3 Harto Stockmari, FIN X
Bornholm DKK 19-08-2018 Åben klasse Exc.ÅK Plac.1 CK 1.BTK CERT CACIB BIM - DKCH (Pilskaldet) Jørgen Hindse X
Vejen SPK 19-05-2018 Åben Klasse Exc.ÅK Plac.1 CK BTK 2. R.CERT Kari Granaas Hansen X
Fredericia DKK 11-02-2018 Mellemklasse Exc.MK Plac.1 CK 2.BTK R.CERT R.CACIB (start fæld) Rune Fagerström X
Nørager SPK 14-10-2017 Juniorklasse Exc.JK Plac.2 (mangler pels) Saara Sanpakoski, FIN X
Fuglebjerg SPK 13-08-2017 Juniorklasse Exc.JK Plac.2 (fældet) Rodi Hübenthal X
Fuglebjerg SPK 12-08-2017 Juniorklasse Exc.JK Plac.2 (fældet) Wera Hübenthal X
Vejen DKK 11-06-2017 Juniorklasse Exc.JK Plac.1.CK BTK CERT BIM Kirsi Honkanen, FIN X
Vejen DKK 10-06-2017 Juniorklasse Exc.JK Plac.1.CK BTK CERT BIM Henrik Søeborg, DK X
Års DKK 16-04-2017 Hvalpeklasse SL, nr.1, BIK Markku Kipinä, FIN X
Fredericia DKK 11-02-2017 Babyklasse SL, nr.1, BIK Eli-Marie Klepp, ? X
Nykøbing M DKK skue 28-01-2017 Babyklasse SL, nr.1, BIK Helle Faarup. DK X